Aquapark Besenova

Wieś Bešeňová leży 10   km na wschód od Rużomberok na prawym brzegu rzeki Váh . W 1987 roku został stracony na odwiertu głębokości 1,987 metrów , przez które wszedł do powierzchni wody mineralnej o temperaturze 60 ° C. Stało się to podstawą do powstania termalne kąpielisko , dzięki któremu gmina należy do najczęściej odwiedzanych ośrodków w swoim rodzaju w Słowacji . Woda mineralna w basenach jest   w kolorze brązowym .

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Wieś Bešeňová została założona w 13.wieku w nieruchomości Marcela. Król Ladislav IV. w  roku 1286  dał Marcel inną nieruchomość znajduje się między Váh i Potok. osada została nazwana jego właściciela - Marcelová. Około 1347 roku był miejscowy dziedzic funkcja hrabiego Gregor Pečenehov - Węgrzy straży granicznej.Urząd otrzymał łacińską pseudonim Bissenus, słowacki Besen przekazywane do potomków jako nazwisko - Bešeňovci z Marcelová. Od 15 wiek na wsi wykorzystać dwa nazwiska: Marcelová i Bešeňová.

Położenie i klimat

Miejscowość Bešeňová położona w dzielnicy Ružomberok u podnóża Chočské vrchy. Jest ona otoczona w piękną przyrodą Liptowa. Bešeňová należy do strefy klimatu umiarkowanego.

Atrakcje turystyczne

Równie znana atrakcje przyrodnicze Bešeňová trawertyn. To pomnik przyrody trawertyn formacje - tarasy do jego wielkości, ale przede wszystkim kolorystyki do rangi pięciu najcenniejszych na świecie. Bešeňová trawertyn są opuszczone kamieniołom, położony na północ od obszaru wsi 3,18 ha.

Naturalne źródła lecznicze

Wody lecznicze są oparte na gorących źródłach, które pochodzą od głębokości 1987 m przy temperaturze 60,5 ° C. Mają korzystny wpływ na narządy fizycznych i oddechowego, oraz problemy mają dobre efekty kosmetyczne. Pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne będą odczuwalne niemal natychmiast, dzięki litu. Woda mineralna zawiera wapń, magnez, sód, potas, żelazo, mangan, potas, niezwykłą ilość siarczanu, wodorowęglan, wolnego dwutlenku węgla i innych minerałów.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy