Aquapark Poprad

Poprad to jedno ze znaczących gospodarczych i kulturalnych center Spiszu. Jest otoczone prześliczną przyrodą tatrzańską, historycznymi miejscowościami i miejscami ale także ośrodkami sportów zimowych i turystyki letniej. Miasto ma także swoje lotnisko a w znanym aquaparku Aquacity Poprad oferuje wspaniałe warunki do relaksu.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Na przedniej części Tatr Wysokich w 1946 roku zacząłi pisać historii, dużego Poprada, który jest w świadomośći ludzi w Słowacji, ale i także świadomośći międzynarodowej jest zapisany jako brama do najmniejszych europejskich dużych gór Tatr Wysokich.

Położenie i klimat

Poprad jest położony w szerokiej dolinie z obu stron rzeki Poprad. Na północ od miasta leży ogromne pasmo górskie BielskieTatry i Wysokie Tatry,  na wschóde Lewockich gór, niskie wzgórzy na południe grzbietow Kozích chrbtov i na zachód wzgórze Štrbské rozvodie. Poprad jest w obszaru lekko ciepłym ze średnią liczbę dni w okresie letnim. Klimat Popradu w dużej mierze pod wpływem regioniu Tatr Wysokich, które należy do zimnych stref klimatycznych.

Atrakcje turystyczne

Najważniejszym zabytkiem Popradu jest centrum Spisska Sobota.Największym zabytkiem jest kościół. sv. Juraja z pięcioma skrzydłowymi ołtarzy i głównym ołtarzom mistrza Pawła z Levoče. W centrum Popradu jest wczesnogotycki kościół sv. Egídia, z najstarszym obrazem Tatr.

Okolica

Poprad i jego okolice zapewniają każdego odwiedzającego wyjątkową okazję do poznania przyrodniczych, historycznych i kulturowych zabytków. Po przejściu do każdej strony świata Popradu, jego bramy będzie otwarte do parku narodowego: Tatrzański Park Narodowy Tatry Niskie Park Narodowy z majestatycznym Kralova Hola, Parku Narodowego Słowacki Raj i Pienińskiego Parku Narodowego.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy