Balatonalmádi

Balatonalmádi , miasto w 8500 mieszkańców, jest popularnym kurorcie w pobliżu północno-wschodniego narożnika Balaton, w Węgry.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Miasto rozwinęło się z czterech, oddzielonych wcześniej wsie, które zostały zjednoczone przez połączenie Balatonalmádi i Káptalanfüred w 1952 roku a Balatonalmádi i Vörösberény w 1971 roku. Na początku, osada o nazwie Almádi, a później Almádi-puszczy, i należała do winnic znajduje się na obecnym centrum miasta. Winnice zostały zniszczone pod koniec 1800 roku przez filoksery.

Położenie i klimat

Balatonalmádi to popularny kurort na północno-wschodnim wybrzeżu Balatonu na Węgrzech. Znajduje się około 120 km od miasta Keszthely i 120 km od Budapeszt.

Atrakcje turystyczne

Wyjątkowy kamienny mur obronny Kościoła Reformowanego. Pierwsza wzmianka o kościele w 1297 w stylu romańskim, gotycki, zbudowany w 1789 roku w toronysüveget stylu barokowym otrzymał. Niedaleko stąd, w kierunku jeziora z Kościoła katolickiego, który został wybudowany w latach 1777/79 w stylu barokowym. W szczególności, piękne freski w kościele, Veszprém malarz Franz Bucher. Połowie wieku w stylu barokowym budynek jest zbudowany w dawnym klasztorze jezuitów. Po drugiej stronie ulicy jest 60 m długości. W niedalekiej przyszłości tej stronie otworzy drzwi - wszystkie regionach winiarskich Węgier oferuje doskonałe wina i prezentacji - Strona główna węgierskich win i Muzeum Wina. Almádi dzielnicy, Dr Fried ulicy Ferenc art nouveau roman kościół słynie z prawej kaplica Świętego . To był Zamek Królewski w Budapeszcie (Stephen King's relikwie przechowywane w nim), ale w 1957 roku, została zburzona i odbudowana tutaj. Kaplica urządzona jest w mozaikę przedstawiającą św Stephen. 2001 th augusztus 20. 20 sierpnia óta itt őrzik a Szent. Została zachowana w kawałku Świętego Prawa. Zachowanie nosi nazwę Saint Emeryk Kościoła i błogosławieni Gisella relikt też.

Okolica

Szlaki turystyczne Kocsis: W tym obszarze można zobaczyć próbki naturalnych darów wokół stawu: fauny zamieszkujących na czerwone formacje skalne piaskowca i prehistorycznego piaskownicy (żwir i piaskowiec). Pod wieżą w Csere-góry znajdziemy odnowiony popularne miejsce na piknik z miejscami do utworzenia ogień i napoje. Ze szczytu możemy podziwiać panoramę wschodniej części Balatonu. Warto spojrzeć na formacje skalne Nagy-ko-Orr, który przypomina legendarny olbrzymi nos. Miejsce jest łatwo dostępne po drodze oznaczonej żółtym paskiem.
Zielona Circular Journey: odległość wynosi 11,5 kilometra i trwa około trzech godzin. Trasa: Dworzec Balatonalmádi - Mall Széchenyi - ulica Martinovics - pomnik Kompolthy - Remete Valley - Dolina VODOR - Hill CO. Idąc wzdłuż zielonych oznaczeń możemy dostać się do następnej wsi Szentkirályszabadja. Drugi kierunek prowadzi nas do Mill Valley, oznaczonej kolorem niebieskim.
Mill Valley: To miejsce znajduje się w Vörösberény i jest możliwe, aby dostać się tam na szlaku turystycznym między górną Sator stromym wzgórzu var. Dolina jest również stroma. Mill Valley nazwa została zapożyczona z pobliskiego młyna zbudowanego na potoku o nazwie Berényi fotel, który płynie od źródła Ferenčanského i został obdarzony bogatą dozowania wody. Na południowych zboczach wzgórza Vár znajduje się bogata roślinna roślinność. Dolinie Padu możemy dostać się do Szentkirályszabadja i wspiąć się na ludzkiej skały na wzgórzu CO.
Stary park był naukowcem Dezso Veghel, który zainicjował lokalizacje zabiegów około 1882. Place 10 hektarowy duży park został uznany za rezerwat przyrody w roku 1977. Na północno-wschodnim wejściu do parku znajdzie jesion, klon, czarny klon, topola biała i szara włoska topola, która otacza plac zabaw. Wzdłuż promenady widzimy samoloty, lipy i drzewa. Po drugiej stronie mostu jest Plains ulicznych drzew, która prowadzi nas do bramy południowo-zachodniej części parku. Te drzewa były sadzone i najbardziej wartościowe zostały posadzone w 1903 roku, w tym klon, podwójne rzędy pomarańczowo-czerwonawe wierzby, dębu czerwonego i ogromne drzewo. Między liściastych i iglastych drzew można znaleźć drzewa jałowca, czarne i białe topole, drzewa oliwne, łysy cyprys, czarny orzech, starego drzewa, miłorząb i słodki amerykański drzewo.
 

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy