Eger

Miasto Eger jest dobrze znanym ośrodkiem uzdrowiskowym i centrum turystycznym, które oferuje szeroki wachlarz ciekawostek, na przykład średniowieczny zamek, pamiątki tureckie, bazylikę, budynki barokowe i kościoły. Zabiegi uzdrowiskowe są odpowiednie do leczenia chronicznego pocenia się, zaburzeń aparatu ruchu i reumatyzmu.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Pierwsze wzmianki o jej źródeł leczniczych pochodzą z roku 1488. Okres pomiędzy 14 i 16 wiek był wiekiem największego dobrobytu, Uzdrowisko Eger. Wino, dla których miasto jest jeszcze znana dzisiaj stało się ważne w tym czasie.

Położenie i klimat

Uzdrowisko Eger w północnych Węgrzech leży między górami Matra i Gór Bükku.

Atrakcje turystyczne

Uzdrowisko Eger oferuje szereg atrakcji dla swoich gości: wizyta jest średniowieczny zamek, tureckie zabytki, bazylika, barokowe budynki i kościoły. Smakosze mogą odkryć smaki lokalnych potraw w nieskończonym szeregu małych restauracji, czyli znacznie poniżej wzgórza, w kilku tłumu kilometr wina pivničiek, że prowadzony pod miastem, słynne wino dojrzewa Eger (Egri Bikavér).

Okolica

Atrakcji wokół uzdrowiska Eger z pewnością odwiedzić Szarvaskő, w wąskiej dolinie rzeki Eger i odwiedzić Szilásvárad, gdzie węgierskie stajnie koni lipicańskich.
		 

Naturalne źródła lecznicze

Woda mineralna, która leczy pacjentów więcej niż 6 wieku, posiada unikalną kompozycję. W basenów uzdrowiskowych są zasilane przez dwie sprężyny, mają inny skład i właściwości. Z jednego źródła siarkowego wody termalnej pochodzi z drugiej radonu. Ze względu na dużą emisję fal jest fakt, że woda należy do grupy radioaktywnych wód termalnych, które są przydatne w leczeniu przewlekłego pocenie się, mięśniowo-szkieletowego i reumatyzm, a także w terapii pooperacyjnej. Wśród innych elementów wodorowęglanów w wodzie, większość reprezentowana przez magnezu i wapnia.

Mapa

Mapa Eger

Destynacje w pobližu

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy