Handlova

Handlová należy do górnonitriańskiego regionu, leży w środkowej Słowacji, ok. 10 km od geometrycznego żrodka Europy. W mikroregionie Handlová znajduje się rezerwat przyrody Biały Kamień a na całej powierzchni przeważa podgżrska i gżrska fauna i flora.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Miasto Handlová zostało założone 8 marzec 1376, kiedy król Ludwik I. Protokoły mogą Henry Krickerovi znaleźć w miejscu o nazwie Krásny Les wieś​​. Według dzisiejszego Krickera Handlová po niemiecku nazywa Krickerhau lub Krikerhau.Pierwsza pisemna wzmianka o występowaniu węgla w tym obszarze pochodzi z 1784 roku. Korzyści, ale dopiero w 1909 roku. On jest nadal Handlová nowoczesne miasto z rozwiniętym przemysłem górniczym.

Położenie i klimat

Miasto Handlová znajduje się w części Hornonitrianska kotlina. Jest otoczone górami Žiar i Vtáčnik i Kremnické vrchy. Umieścić go w obszarach o klimacie umiarkowanym.

Atrakcje turystyczne

W mieście, w pobliżu kościoła w nowym okresie są dwa rzadkie okazy gatunków egzotycznych -Pień Mamutowca olbrzymiego, o wysokości około 20 m, korony o średnicy 10 m, zasadzone w 1843 roku oraz cis 9 m wysokości, z dwoma szczepami. Sam znany jest z tworzenia Handlova nietypowe rekordy, które są kandydatami do wejścia do Księgi Rekordów Guinessa. Dzięki unikalnej prawa dekoracji parku nosi tytuł, Miasto Kwiatów ".

Okolica

Blisko Handlovej jest romantyczne miasto Bojnice z jednym z najlepszych i najczęściej odwiedzanych zamków w Europie Środkowej, stare górnicze miasto Kremnica i górske kurorcie Remata.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy