Kąpielisko termalne Lipot

Lipót to samodzielna miejscowość w środku Szigetköz, na prawym brzegu Dunaju. Miejscowość wabi turystów przede wszystkim do nowo otworzonego najnowocześniejszego kąpielska termalnego na Węgrzech. Ciekawostkami są też kościół św. Klemensa I a także ślepe ramię Dunaju, które stało się rajem dla ptaków wodnych.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Pierwsza pisemna wzmianka z Lipót pochodzi z 1216. Nazwa wsi pochodzi od imienia jej pierwszego właściciela, który został Lipold. Powódź w 1954 roku zniszczył znaczną część miasta i tak trzeba było budować miasto na nowo. Znaczący przełom nastąpił w 1968 roku, kiedy odkryto źródła termalne. Sprężystych jakość i termiczne gorącej wody z naturalnych fundamentów doprowadziły do ​​wyższego stopnia rozwoju miasta .

Położenie i klimat

Lipót położony jest w północno-zachodniej części Węgier, w pobliżu głównego przepływu rzeki Dunaj. Znajduje się 30 km od austriackiej i 36 km od granicy ze Słowacją.

Atrakcje turystyczne

Okolica jest idealna do jazdy na rowerze i jazdy konnej. Ramiona Dunaju, z kolei oferują możliwości do użytkowania sportów wodnych lub wędkarstwa.

Okolica

Chronione barokowe budynki, wąskie ulice i imponujące drewniane mosty można znaleźć w pobliskim mieście Mosonmagyaróvár.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy