Kąpielisko termalne Patince

Patince znajdują się w południowo-wschodniej części Niziny Naddunajskiej i są na Słowacji najbardziej na wschód położoną miejscowością. Ośrodek rekreacyjny, który znajduje się 2 km od miejscowości Patince ze swoim kąpieliskiem termalnym, możliwościami rekreacyjnymi i turystycznymi w pobliskiej przyrodzie jest atrakcyjny dla szerokiej warstwy społeczeństwa.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Wioska Patince uzyskała niepodległość tylko w 1957 roku. W tym czasie należał do wsi Marcelová. Ludność zajmowalo się rolnictwem, głównie uprawy silny tytoń. Stworzyli oni, a także unikalnym haftem  "Toledo". Haft "Toledo" jest dobrze perforowana biała nić haft na białym tle. W latach wioska Patince 1876, 1888, 1926 i 1965 doznał poważnych powodzi. Po ostatniej powodzi, kiedy  złamał tama Dunaj, gmina znalazła się pod wodą przez prawie jeden i pół miesiąca. Dziś upamiętnia pomnik z napisem: 15.6.1965.

Położenie i klimat

Rekreacyjna wioska Patince położona jest 17 ​​km z miasta Komárno w kierunku na Štúrovo. Jest najbardziej wysuniętą wieś na południe w Słowacji. Patince zlokalizowane na obszarach o najdłuższym słońca i najwyższych temperaturach mierzonych w Słowacji.

Atrakcje turystyczne

Patince oferują wspaniałe tereny plaży i jeziora. Jest możliwość pływania łódką, sporty wodne na sztucznym jeziorze. W Patince zbudowane są nowoczesne boiska do siatkówki, golfa oraz korty tenisowe.  

Okolica

W sąsiedztwie jest możliwość rybołówstwa i możliwość uczestniczenia w rejsach na Dunaju, tylko Budapeszcie. Zabytkowe miasto Komarno, można obejrzeć unikatowy system fortyfikacji i znanym miejscem Nádvorie Európy. We wsi Iza pozostałości ufortyfikowanego rzymskiego obozu wojskowego. Warto zauważyć, pływający młyn w Kolárovo.

Naturalne źródła lecznicze

Głównym źródłem uzdrowienia w Patince jest woda mineralna, która wypływa na powierzchnię w trzech miejscach.Pierwsze źródło znajduje się około 1 km za wsią i tworzy pulę wielkości 20 x 30 metrów. Wokół tego źródła jest obszarem chronionym. Dwa inne zagadnienie źródeł wokół pierwszego.Woda termalna wypływa z własnym ciśnieniem odwiertu i temperatura osiągnie 26-27 ° C. Źródła są z pridunajských sprężyny, która zaczyna się w Patince i kończy na Margitin wyspie w Budapeszcie.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy