Kąpielisko termalne Podhájska

Kąpielisko termalne Podhájska należy do najczęściej odwiedzanych uzdrowiskowych i turystycznych atrakcji na Słowacji. Lecznicza woda termalna, której działanie pomogło już wielu ludziom, znajduje się tylko na terenie tej gminy i ma podobne właściwości jak woda z Morza Martwego. Kompleks rekondycyjno-relaksacyjny służy do odpoczynku i relaksacji klientów kąpieliska.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Gmina Podhájska powstała 1 lipca 1960 poprzez połączenie gmin Belek oraz Svätuša. Nazwa gminy odzwierciedla jej położenie pod akacjowymi i dębowymi zagajnikami (po słowacku - háj). Do tego czasu te dwie gminy występowały jako samodzielne jednostki, rozwijały się niezależnie, aczkolwiek miały wiele wspólnych znaków - geograficznych oraz kulturowych.

Położenie i klimat

Gmina Podhájska znajduje się na południowych krańcach  Pohronskich Wzgórz w wysokości 170 m nad poziomem morza. Najwyższa wysokość nadmorska wynosi 288 m n.p.m. a najniższa 161 m n.p.m. Należy do powiatu Nové Zámky oraz do Nitriańskiego Województwa. Leży na trasie kolejowej  między Levicami a Šuranami. Graniczy z gminami Trávnica, Radava, Pozba i Veľké Lovce.

Atrakcje turystyczne

Arboretum Mlyňany to przepiękny park rozciągający się w gminie Vieska nad Žitavou. Zdajduje się tutaj ponad 2300 rodzajów rzadkich egzotycznych drzew i krzewów. Charakterystycznym znakiem parku jest duża reprezentacja roślin zimozielonych. Pochodzą one z różnych, odmiennych klimatycznie, stron świata.
Domy skalne - Brhlovce to mała wioska u podnóża Wzgórz Štiavnickich, znana ze skalnych domów. Ekspozycja składa się z domu murowanego z końca 19. wieku oraz pomieszczeń wyciosanych do skały na dwóch poziomach. Ruina klasztoru Mariánska Čeľaď- nad Podhájską, w gęstym lesie, stoi opuszczony klasztor. Klasztor posiada specjalne katakomby. Poprzez tajne przejście połączony był z klasztorem w  Hronskim Beňadiku. Kąpiele termalne - Margita Ilona leżą na granicy Niziny Naddunajskiej i Wzgórz Štiavnickich. Tworzone są przez kompleks 4 basenów. Baseny wypełniane są wodą termalną o temperaturze 25°C z zawartością soli mineralnych ok. 1020mg/l.

Okolica

Piękne lasy w okolicy Podhájskiej oferują ciekawe trasy turystyczne w trakcie całego roku. Wędrując śsieżkami turystycznymi można odwiedzić pamiątki historyczne w okolicach gminy, naprzykład ruinę klasztoru Paulinów w Mariánskiej Čeladi itd. Okolice gminy Podhájska spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających gości. Oprócz spędzania wolnego czasu przy basenach i wykorzystywania ich dodatkowych usług, istnieje możliwość odwiedzenia wielu kulturalnych, historycznych i przyrodniczych ciekawostek.

Naturalne źródła lecznicze

Lecznicza woda termalna, której działanie pomogło już wielu ludziom, znajduje się tylko tutaj i ma podobne działanie jak woda z Morza Martwego.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy