Starý Smokovec

Najstarsza osada w Tatrach jest  Stary Smokovec, obecnie jest centrum administracyjnym Tatr Wysokich. Osada jest również ważnym węzłem komunikacyjnym z odgałęzieniem kolej e w linii Tatr   elektrycznej i kolejki linowej na Hrebienok , gdzie jest podstawą wyjazdów do najczęściej odwiedzanych dolin.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Stary Smokowiec był znany już w dawnych czasach, głównie z powodu swoich źródeł mineralnych. W 1793 roku, dorastał w pobliżu źródeł domek leśniczki i domek dla myślistców. W 1797 roku, juz była osadą, pierwszym tego rodzaju w Tatrach Wysokich, który działa jako ośrodka. W połowie 19 wieku występuje rozwoju turystyki, bo wtedy właściciel George Rainer udostępnione szerszej części Starego Smokowca. W tym czasie rosły pierwsze duże hotele i restauracje oraz siłownia uzdatniania wody o stałym nadzorem lekarza, większość z tych hoteli ciągle funkcjonują.

Położenie i klimat

Wioska Starý Smokovec jest w Tatrach Wysokich na wysokości 990 metrów. Umieścić go do zimnego klimatu z średniej rocznej temperaturze około 6 ° C.

Atrakcje turystyczne

Zabytki z Starý Smokovec to przede wszystkim domy uzdrowiskowe, niektóre z nich nawet pochodzić z 19-gi wieku. W 1839 roku było wybudowano łaźni Flora, 11 lat później otworzył swoje podwoje Švajčiarsky dom i Bellevue. W Starý Smokovec dominuje lecz Grandhotel, zbudowany jest od 1904 roku. Został on stworzony przez projekty architekta Guido Hoepfner, który był pierwotnie monoblokom, później był trzykrotnie przedłużany. Turystów zachęca również do spróbowania lokalnych źródeł mineralnych i odwiedzić w Vysoké Tatry.

Okolica

Stary Smokovec jest centrum Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jest największą atrakcją w Słowacji. Najmniejszy na świecie pasmem górskim oferuje niezapomnianą scenerię. Wskazane jest, aby odwiedzić określoną stację pogodową na Lomnickom štíte. Na kolejki mogą być wywożone. Turyści mają okazję wspiąć się na najwyższy szczyt Słowacji - Gerlach, odwiedź ciekawą dolinę, zobaczyć wodospady, jeziora - najbardziej zalecane jezioro Štrbské. Interesujące jest również muzeum i ogród botaniczny w TTatranskej Lomnici i drogi kolejowej.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy