Strbske Pleso

Szczyrbskie Pleso to najwyżej położona uzdrowiskowo-turystyczna miejscowość w Wysokich Tatrach. Leży nad brzegiem jeziora o tej samej nazwie. Węgierskie Stowarzyszenie Karpackie w roku 1875 dało bodziec do budowy uzdrowiska, które nadal działa. Wieś jest punktem wyjścia dla wielu wypraw. W zimie jest ulubionym ośrodkiem narciarskim.  

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Pierwszy budynek na brzegu jeziora Štrbské Pleso wzrosła w 1872 roku. Był to mały domek właściciele Józefa Szentiványiho W 1885 roku wieś ​​otrzymała status leczniczych kąpieli, który posiada do dziś. Zaczęło się od budowy hoteli i kolejki ozubicovej.  

Położenie i klimat

Uzdrowisko Szczyrbskie Pleso znajduje się w przepięknej okolicy Wysokich Tatr, w pobliżu znanego ośrodka narciarskiego i areału narciarstwa biegowego. Uzdrowisko znajduje się wśród lasów świerkowych. Klimat tatrzański jest wyraźnie kontynentalny z elementami klimatu środowiska wysokogórskiego. Uzdrowisko znajduje się na wysokości 1350 m n.p.m. i odpowiada poziomem i efektami leczenia wysokogórskim ośrodkom sanatoryjnym w Alpach. Podczas pobytu w uzdrowisku można uprawiać turystykę w Wysokich Tatrach.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy