Uzdrowisko Nimnica

Nimnica leży między Puchowem a Poważską Bystrzycą. Uzdrowisko Nimnica to najmłodsze uzdrowisko na Słowacji i są mineralnym klejnotem Słowacji. Tu leczy się przede wszystkim choroby dróg oddechowych (zapalenia oskrzeli, płuc, stany pooperacyjne górnych dróg płucny ch...).

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Podczas kopania fundamentów ściany zapory na 1953 poniżej poziomu skali rzeki Váh pojawiły się podejrzane wody, która jest czysta, woda była trochę słona produkowala szum. Badania hydrologiczne w kilku studniach schwytany węglowego wody przy wysokich stężeniach substancji. Wzbudziło to uwagę opinii publicznej, a kiedy w niektórych przypadkach pracownicy dam wykazały również pozytywne skutki dla zdrowia, piorun rozprzestrzenić plotkę o cudownych mocy uzdrawiającej wody.

Położenie i klimat

Uzdrowisko Nimnica Spa znajduje się w Javorníky w warstwie wodonośnej  Nosice nazwie Młodzież Dam, na wysokości 300 m n.. m. Warunki klimatyczne mogą być scharakteryzowane jako klimat góralskiej z łagodnymi zimami i gorącymi latami.

Atrakcje turystyczne

W pobliżu zapora wodna, 12 km długości i 1 km szerokości, jest regionem turystycznym z możliwością rejsy, sporty wodne. Jest to raj dla ptactwa wodnego można zaobserwować od ściany zapory. Piesze wycieczki w okolicznych lasach i Jaworników odległej jest idealny dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej.

Okolica

W pobliskiej miejscowości Púchov Muzeum Archeologiczne i Muzeum rozwoju koła w Povazska Bystrica - Zdjęcie ruin zamku Považský hrad. Lednické Rovne południowy kierunek od uzdrowiska Nimnica znana produkcja szkła i Słowacki Muzeum Szkła.

Naturalne źródła lecznicze

Dla celów terapeutycznych w Nimnica wykorzystujących wodę mineralną z kilku źródeł, między sprężynami zaporowych nowo wierconych. Wszystkie sprężyny Nimnica są alkaliczne wody mineralnej o temperaturze 10-15 ° C, ze znaczną ilością wolnego dwutlenku węgla. Poza tym potas, azot, wapń, krzem i chloru zawierają także jod. Mimo krótkiego istnienia studni Nimnica mają już źródła mineralne reputacji, rzadkie właściwości lecznicze.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy