Uzdrowisko Sliacz i okolice

Znane uzdrowisko Sliač znajduje się pomiędzy Zvolenem i Bańską Bystrzycą, na zboczach Słowackiego Rudohoria, przy rzece Hron. Uzdrowisko Sliač i pobliskie uzdrowisko Kováčová znane są głównie przez wyniki leczenia w szczególności w leczeniu chorób układu krążenia oraz chorób schorzeń narządów ruchu.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Niewyjaśnione nagłej śmierci ptaków i zwierząt w pobliżu źródeł wzbudziły obawy przesądnych ludzi. Wolny dwutlenek węgla, który był cała okolica była zarażonych sprężyn i długą tajemnicą dla uczonych starożytności. Nie jest zatem zaskoczeniem, że dla tych właściwości wody Sliača są od dawna znane.
Najstarsza pisemna wzmianka o źródłach pochodzą z Sliačska w 1244 roku.

Położenie i klimat

Sliač uzdrowisko leży w pięknym naturalnym otoczeniu zachodniej części Zvolenská kotlina, zachodnich zboczach słowackich gór Slovenského Rudohoria, na wysokości 373 metrów. Znajdują się one między rejonie miasta środkowej Słowacji - Bańska Bystrzyca i Zvolen dzielnica miasta.Klimat jest stosunkowo niska wysokość i otwarte Sliač pozycja dość ciepły, stosunkowo suche i dość spokojne.

Atrakcje turystyczne

Oprócz obiektów sportowych bezpośrednio w uzdrowisko Sliač, wielu gości uzdrowiskowych nie można przegapić okazję uczestniczyć pół-dniowe wycieczki do okolicy - wizyta w historycznych miast górniczych, takich jak Kremnica, Bańska Szczawnica, lub wycieczek do Tatr Niskich i Wysokich. Warto zauważyć również odwiedzić ruiny zamku Pusty 13 wieku.

Okolica

Uzdrowisko Sliač otoczone jest rozległymi lasami, parkami i równinami, z widokiem na dolinę rzeki Hron i Pohronská doliny, Kremnickich i Szczawnickich Gór i zachodniej części Niskich Tatr.
Piękna i romantyczna okolica uzdrowiska nadaje się do krótkich spacerów i wycieczek. Popularne
miejsce jest bliski Hronsek, gdzie jest zabytkowy zamek twierdza, miasto Zvolen   gdzie jest zamek z 14 wieku , Vígľaš z ciekawym zamkiem, lub piękna podróż za folklorem słowackim w Detve. W pobliżu Słowackiego Raju jest jaskinia Dobsinska, największa jaskinia  zlodowacenia w Słowacji i jest jednym z najpiękniejszych i najbogatszych jaskinie lodowe dekoracji na świecie. Ponadto, jest również Jaskinia Harmanecka, Ochtińska Aragonitowa, jaskinia Bystrianska i jaskinia Bojnická.

Naturalne źródła lecznicze

Sliač źródła mineralne należą do systemu tak ogromna. neogen basen termalny. Sliač szpital wykorzystuje unikalną naturalną gorącego gazu sprężyny, która stanowi znaczną część dwutlenku węgla.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy