Uzdrowisko Spa Belohrad

Lázně Bělohrad leży u podnóża Karkonoszy między miastami Jičín i Dvůr Králové. Przez miasto przepływa strumyk Javorka. Miasto słynie z torfu, który od dawna jest tu wykorzystywany do celów medycznych, dzięki czemu powstały kąpiele borowinowe. Belohrad Spa oferuje zabiegi, które mają korzystny wpływ na wszystkie zaburzenia mięśniowo-szkieletowe - choroby reumatyczne, bóle pleców, artroza, stany pourazowe i operacje ortopedyczne.  

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Tradycja uzdrowiskowa tego miasta sięga 1885 roku, kiedy pruska hrabina Anna z Asseburga podjęła pierwsze udane próby przetestowania działania torfu. Dziś ten torf siarkowo-żelazny jest jednym z naturalnych zasobów leczniczych wykorzystywanych w postaci uzdrowisk, okładów i płytek. W 1888 r. Łaźnie zostały oficjalnie uznane za lecznicze i pozwolono im używać oznaczeń siarkowych kąpieli torfowych. W 1891 r. W dzisiejszym spa zbudowano duży dom w szwajcarskim stylu. Początek XX wieku oznaczał dalszy boom spa. W 1901 r. W Bažanticy wywiercono sprężynę siarkowo-żelazną, którą nazwano Anna-Marian.

Położenie i klimat

Lázně Bělohrad leży w regionie Hradec Králové na wysokości 291 m npm m., około 16 km Jicin. Całkowita powierzchnia miasta wynosi 4213 km². Od południowego zachodu miasto jest chronione grzbietem Chlum, na północy wznosi się Kamenná hůra, od zachodu ruiny zamków Kumburk i Bradec oraz wznosi się góra Tábor. Strażnikiem całego basenu jest Zvičina z domkiem turystycznym.

Atrakcje turystyczne

Pobliskie atrakcje obejmują XVIII-wieczny barokowy pałac i XVII-wieczny barokowy kościół Wszystkich Świętych. Wizyta w tym miejscu przyciąga turystów do wycieczek po skałach Prachovskich, Jičínie, zoo Dvůr Králové i Karkonoszach, gdzie znajduje się najpiękniejszy punkt widokowy całego regionu. Inną okoliczną atrakcją jest bażant - park zdrojowy z pawilonem muzycznym i kompleksem sportowym, w którym można korzystać z kortów tenisowych i hali tenisowej, boiska do siatkówki lub boiska do piłki nożnej i minigolfa.

Okolica

Miasto otaczają liczne lasy i dobrze zachowane budynki architektury ludowej. Obszar jest przeplatany gęstą siecią oznakowanych szlaków turystycznych. Zamek Pecka jest jednym z najciekawszych zabytków w okolicy. Tradycję rzeźbiarską reprezentuje miasto Hořice - kamienne piękno. Skarb Nová Paka pozwala poznać niezwykłą różnorodność geologiczną regionu.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy