Uzdrowisko Tapolca

Miasto Tapolca słynie przede wszystkim z tego, że jest spa o typowo uzdrowiskowym charakterze. Tapolca Spa leczy pacjentów z chorobą dróg oddechowych. Nazwa miasta pochodzi od słowa Topulcha, węgierskiego określenia wody termalnej.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Część jaskini rozciągająca się pod szpitalem służyła w czasie II wojny światowej jako schronienie. Stworzenie łaźni stało się możliwe dzięki podziemnemu systemowi jaskiń, z którego pochodzi woda termalna. Od 1982 roku jaskinie Tapolca oficjalnie służył jako obiekt medyczny oparty na jaskini pod nadzorem Ministerstwa Zdrowia.

Położenie i klimat

Od północnego brzegu jeziora Balaton miasto oddalone jest o 13 km. Tapolca z nachádzią na rozpadającym się dębie Balatonskych vrchov, uprostred Tapolskej kotliny. Mesto je obklopené bazaltskými vrchmi Tapolskej kotliny. Tam, kde sa čadič vylial zo sedimentov usadených v bývalom panónskom mori, chránil ich pre abrazívnymi prácami vetra a vody.

Atrakcje turystyczne

Miasto słynie z produkcji wina, które zawsze wytwarzano tradycyjnymi metodami. Wino z tego regionu jest znane w całej Europie. W mieście jest także jezioro Malom. Z zabytków architektury można zobaczyć kościół rzymskokatolicki lub kościół protestancki z pierwszej połowy XX wieku. Najbardziej poszukiwane miejsce to Jaskinia Jeziorna Tapolca. Jaskinię, którą można znaleźć w sercu miasta, odkryto podczas kopania studni w 1903 roku. Trójkondygnacyjny system jaskiń utworzono z krasowej wody. Dolne i górne partie wypełnione są wodą o temperaturze 19 ° C. Następnie można popłynąć łodzią. Klimat jaskiniowy o stałej temperaturze około 15 stopni i prawie 100% wilgotności jest odpowiedni do leczenia alergii, astmy i innych problemów układu oddechowego. Kolejna część jaskini, odkryta w 1925 roku, przeznaczona jest na leczenie.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy