Uzdrowisko Wyżne Rużbachy

Na południowo-wschodnich rubieżach Spisskiej Magury leży miejscowość Wyszne Rużbachy. Obfite źródła termalnej wody były przyczyną powstania samej miejscowości oraz uzdrowiska. Piękne zacisza natury z możliwościami do wypraw pieszych, górskie powietrze i zimowe wyciągi narciarskie rozwijają ruch turystyczny.  

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

W 1549 roku nastąpił "złoty wiek" dla uzdrowiska Vyšné Ružbachy, gdy burmistrz był hrabia Sebastian Lubomirski. To skłoniło turystyki budowy i społecznych. W 1595 roku budynek został wzniesiony spa z basenem, kuchnia, jadalnia i pokój dzienny. W 1825 roku uzdrowisko stała się własnością barona von Jony, który rozpoczął się z konwersją. Zbudował tu zamek, nowy dom kąpielowy i lustro kąpieli. W 1923 roku został zbudowany przez naturalnych wód termalnych, które było w tamtym czasie największego w Słowacji. Stopniowo zaczął zmieniać Vyšné Ružbachy na większości nowoczesnych uzdrowisk w Słowacji.

Położenie i klimat

Vyšné Ružbachy poniesione w źródłach mineralnych na wschodnim podnóża Spiskiej Magury. Położony jest 623 m.n.m., w strumieńi Zálažné w dolinie.

Atrakcje turystyczne

Specjalny w uzdrowisku jest jezioro Krater, pełen naturalnego źródła wody termalnej z Isabellą. Znajduje się na szczycie stosu i trawertyn od 1967 roku, jest chroniony zabytek narodowy. Goście mogą korzystać z różnych zabiegów spa opcjonalne wycieczki do pobliskich miast, jaskiń, zamków i Andy Warhol Museum.

Okolica

zimie zapewnia środowisko Vyšné Ružbachy doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego, a w pobliżu znajdują się stoki. Bardzo popularne są wycieczki po okolicy - Historyczne miasto Košice, Levoča, Bardejov, podróż do Polski, na przykład, czy spływ Dunajcem.

Naturalne źródła lecznicze

Vyšné Ružbachy szczęśliwie łączą dwa naturalne czynniki lecznicze, nadające się do zastosowania terapeutycznego: hot wód źródła mineralne i korzystne warunki klimatyczne.Korzystny efekt naturalnej wody mineralnej węglowego polega na tym, że podczas kąpieli skórę absorbuje dwutlenek węgla, który powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych skóry przepływ krwi w skórze.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy