Hustopece

Miasto Hustopeče leży w samym sercu południowych Morawach, w pobliżu Pálava i Novomlýnské zbiorników. W przeszłości było wiele ważnych osobistości, oi. pierwszy czechosłowacki prezydent, TG Masaryk i światowej sławy malarz Alfons Mucha. Masaryk znajduje się w Hustopeče poświęconej kilku miejscom pamięci. W 2009 roku oficjalnie otwarto edukacyjny chodnik Masaryk i Hustopeče, który mapuje najważniejsze miejsca związane z lokalną działalnością. Poza tym spacer po leśnym parku Křížový vrch z kaplicą sv. Rocha, stawy Hustopečská i rezerwat Stone Hill dostać ich przyjść i miłośników rowerowych ze względu na dużą liczbę lokalnych tras rowerowych. Środkowoeuropejska rzadkość występowania to ziarno migdałowe, a 50.000 monglerów rośnie w czasie największego rozkwitu. Jest ścieżka edukacyjna i punkt widokowy. Wieża widokowa stoi na skraju drzewa migdałowego na starym wzgórzu Hustopeče na wysokości około 300 metrów.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Pierwsze pisemne wzmianki pochodzą z połowy XIII wieku, kiedy to był właścicielem Viléma z Hustopečí. Od początku XIV wieku do końca XVI wieku w Starym Brnie znajdował się klasztor Králové (Aula Regia). W latach 1599-1848 Hustopeče należał do Liechtensteinu, a następnie stał się siedzibą powiatu politycznego i sądowniczego. Ważnym wydarzeniem był rok 1572, kiedy cesarz Maxmilián Hustopec został awansowany do miasta i nadał mu postać, której kształt pozostaje niezmieniony do dziś.

Położenie i klimat

Miasto leży 184 metrów nad poziomem morza i rozciąga się na 2,2447 hektarów. Cały obszar jest klimatycznie cieplejszy w Czechach, czerpiąc korzyści z uprawy wysokiej jakości wina i atrakcyjności turystycznej regionu.

Atrakcje turystyczne

W mieście znajduje się wiele historycznych i pamiątkowych budynków. To są ratusz, kościół św. Wacława lub renesansowa kamienica. Ratusz to neorenesansowy budynek z r. 1906. Na fasadzie znajdują się detale z piaskowca - godło miasta, rok, głowa Bakchy. Przy wejściu znajduje się tablica pamiątkowa TGM. Dominantą miasta jest Filar Umarłych, który poświęcony jest tzw The Morning Patron - St. Rocha, Šebestián, František Xaverský i Karlovy Boromejský. U stóp filaru znajduje się Matka Boska i św. Joseph. Szczyt jest zdominowany przez St. Trójca Święta jest świętą.

Okolica

Hustopece to idealne miejsce na wycieczki do otaczającej przyrody, na wieży widokowej na starym wzgórzu Hustopeče, gdzie można przejść przez zestawy migdałowe. Trasa ma mniej niż 5 km długości, gdzie można odpocząć na 4 siedzeniach.
Odwiedzając przyrodę, odwiedzający szukają również dwóch stawów Hustopeče - Predný i Zadný. Od 2014 roku zaczynają pojawiać się dźwięki. Ich głównym celem jest ochrona przeciwpowodziowa miasta.
Inną atrakcją turystyczną jest ścieżka dydaktyczna "Masaryk i Hustopeče", o długości około 2 km, która zabiera turystów do miasta śladami pierwszego czechosłowackiego prezydenta T.G. Masaryka. 6 przystanków przenosi odwiedzających do miejsc o wielkim znaczeniu związanych z jego życiem i rodziną.

Mapa

Mapa Hustopece

Destynacje w pobližu

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy