Uzdrowisko Rajeckie Teplice

Uzdrowisko Rajeckie Teplice, otoczone wieńcem Gór Sulowskich, Wyżyny Strażowskiej i Małej Fatry leży niedaleko Żiliny. Górskie źródła, występowanie torfu i przyjemny klimat pozwalają by leczyli się tu pacjenci z niektórymi chorobami umysłowymi, nerwowymi i chorobami układu ruchowego.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Miasto miało zawsze w rękach tych panów feudalnych, którzy właścicielem zamku Lietava. Doprowadziły do ​​wielu procesów sądowych przez dziedziczenie zamku i uzdrowisko sąsiedniego. Dlatego Rajeckie Teplice zaczynają ożywać w późnych 18-ta wieku. W tym czasie wybudowano nowy dom kąpielowy z trzema basenami (mężczyźni, generał i żebrak) oraz murowany budynek, który zapewnił gościom, głównie szlachty Węgierskej i wszystkie udogodnienia, w tym usług uzdrowiciela.Uzdrowisko to pierwszy ujawniać lekarzy którzy po raz pierwszy opublikowane zapiski na temat skutków leczniczych źródeł termalnych w uzdrowisku Rajeckich Teplic.

Położenie i klimat

Rajeckie Teplice uzdrowisko znajduje się w doline strumieńa Rajčanka. Jest otoczony przez lasy liściaste i iglaste i góry Súľovské tak góry Lucanske w Mała Fatra. Łagodny klimat charakteryzuje się dużą ilością słońca i bez wiatru panującą.

Okolica

Otoczenie naturalne piękności Rajecke Teplice jest znana z romantycznych pięknie w całej Słowacji iz zagranicy. Znajduje się również uzdrowiskowe jezioro z możliwością żeglowania i parku uzdrowiskowego wraz z jego pięknymi zatoczkami.

Naturalne źródła lecznicze

W Rajeckie Teplice są używane wody wapń, magnez i hipotonicznymi wód mineralnych, które wynikają w pięciu źródeł o temperaturze od 37 ° C do 39 ° C. Prawdopodobnie woda pochodzi z wapienia i dolomitu formacji Malá Fatra ustawie o tektonicznych błędów, która biegnie wzdłuż zachodniej krawędzi Rajecká dolina, z głębokości około 1500 metrów. Innym naturalnym środkiem uzdrawiania murawy.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy