Uzdrowisko Szklane Teplice

Sklené Teplice leżą w północno-zachodniej części Gór Szczawnickich w dolinie potoku Tepla, w powiacie Žiar nad Hronom. Na terytorium gminy wychodzą z podziemia termalne źródła mineralne alkaliczno-gipsowe z kąpielą jaskinną o temperaturze wody 28-53 ° C, gdzie leczone są schorzenia aparatu ruchu i choroby układu nerwowego.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Pierwsza pisemna wzmianka pochodzi z 1340 roku. Sklené Teplice poniesione jako osada logowania i mieszkańcy skorzystali z drewna do pobliskich kopalni w Bańskiej Szczawnicy.Bliskość Bańska Szczawnica była również pod wpływem innego faktu. Około roku 1350 powstała w hucie szkła. Była to pierwsza huta szkła w Węgiersku. Ponieważ stosowanie mieszkańców wsi korzystne działanie źródeł termalnych wód mineralnych, które tu jeszcze. Jednak uzdrowisko Sklené Teplice, jako miejsca do podniesienia świadomości w 16 wieku. To było właśnie w 1549 roku, kiedy to opisano w ich balneografii znanego naukowca Juraja Wernhera. 

Położenie i klimat

Uzdrowisko Sklené Teplice jest na wysokości 400 metrów. Średnia roczna temperatura wynosi 7 ° C i dla obyvyteľov i gości jest komfortowa i zimy są łagodne tutaj.

Atrakcje turystyczne

Uzdrowisko Sklené Teplice z jego doskonałej lokalizacji można uznać za pewnego rodzaju wyobraźni bramy do raju turystycznego - Szczawnica Góry. Goście uzdrowiska Sklené Teplice być więc oprócz regularnego leczenia uzdrowiskowego podanej do aktywnego uprawiania turystyki pieszej i podziwiać piękno natury lub z pracy rąk ludzkich z odległej przeszłości.

Naturalne źródła lecznicze

W Sklené Teplice emanują źródeł termalnych mineralnych o temperaturze od 37 ° C do 52,3 ° C.Skład chemiczny tych gorących źródeł typu siarczanu, wapnia, magnezu, hipotoniczne wód mineralnych. Pochodzą one z gniazda-dolomitów formacji wapiennych.Obszar zasilania znajduje się w pobliżu miast sprężyn.Łączna wydajność wynosi 6 litrów na sekundę. Oprócz źródeł termalnych mineralnych wyłania się tutaj jako prosty wody o niższej zawartości minerałów.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy