Uzdrowisko Frantiskovy Lazne

Franciszkowe Łaźnie tworzą podstawowy filar tak zwanego Zachodnioczeskiego trójkąta uzdrowiskowego. Chociaż uzdrowisko jest małe, jest przepiękne, bowiem do dziś dochowały wygląd miasta uzdrowiskowego z 19. wieku. Franciszkowe Łaźnie mają bardzo dobre położenie. Znajdują się przy granicach z Niemcami i niedaleko historycznego miasta Cheb.   

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Prawdziwa historia miasta uzdrowiskowego Františkovy Lázně rozpocząć od ich ustanowienia. Już w średniowieczu nosili pacjentów z Franciszka źródła wody w pobliżu Cheb. Później lekarze wykryli swoje właściwości lecznicze i stał się najbardziej popularnym źródłem do leczenia w Europie. W tym czasie choroba była postrzegana jako człowiek sumie zalewa ciało z toksycznych soków. Były one konieczne, według lekarzy, ciało odwrócić upuszczającym krwi wysyłką lub wody mineralnej z dodatkiem soli i siarki, który wiąże zanieczyszczenia. Františkov wiosna była w tym duchu, stosowany w leczeniu niemal każdej choroby, szczególnie w leczeniu niepłodności żeńskiej.

Położenie i klimat

Františkovy Lázně jest pięknie miasto w powiecie Cheb w regionie Karlove Vary.

Atrakcje turystyczne

Wśród najbardziej popularne są wycieczki do Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie, Praha , zamek Loket, do Kynžvart, Teplá, Doubravazamek Seeberg lub rezerwatu przyrody SOOS. Nie ma problemu tutaj wykupienie ubezpieczenia podróżnego za granicą, lub wybierać spośród świąt krajowych i zagranicznych. Krótkie spacery i dłuższe wędrówki zapewnia idealne tereny w mieście i okolicy, dobrze oznakowanych szlaków turystycznych i wielu atrakcji historycznych i przyrodniczych. Chebská pánev jest również idealny do jazdy na rowerze. Fani sportu, pływanie i kompleks fitness posłuży Aquaforum.Před luksusowy hotel spa Imperial znajduje się mini golfa, kręgle, petanque. Wielbiciele mogą grać w tenisa na korcie w Monti Thermae lub bezpośrednio w klubie tenisowym Františkove Lázně.

Okolica

Krótkie spacery i dłuższe wędrówki zapewnia idealne tereny w mieście i jego okolicach, dobrze oznakowanych szlaków turystycznych oraz wiele historycznych i przyrodniczych atrakcji.

Naturalne źródła lecznicze

Na mieście Františkovy Lázně wzrasta około 20 pasm. Średnie zakresy temperatury od 9 do 11 ° C. To jest umiarkowana do silnej mineralizacji. Źródła wyłania się z głębi 3-70 metrów.
Jednakże, dodatek wody pomaga pacjentom i naturalne błoto, bogate w rozpuszczonych minerałów i kwasów huminowych.Woda mineralna jest pompowana ziemnego i uzdrowienia, ale sama spa i uchwycić infiltracyjna Oxydo suchego dwutlenku pochodzenia wulkanicznego.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy