Uzdrowisko Luhacovice

Luhačovice są największym morawski uzdrowisko o długiej tradycji leczenia uzdrowiskowego. Słynne są naturalne źródła lecznicze, sprzyjający klimat i przyjemne środowisko , które łączy w sobie piękną przyrodę i typową architekturę . Wody Luhačovické są uważane za jedne z najbardziej efektywne w Europie.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Historia uzdrowiska Luhačovice jest ściśle związana z budynków w mieście, z naturą i uzdrowisk.Znaczenie tego miasta jest połączone z 300 letnią tradycją leczenia uzdrowiskowego, co dało miastu atmosferę niezwykłej architekturze, łaźnie, które są dziełem słowackiego architekta Dušana Jurkoviča, który został zainspirowany przez kultury ludowej Valašska.

Położenie i klimat

Miasto Luhačovice położone jest w południowo-wschodniej części republiki Czeskiej, około 20 km od  miasta Zlin. Leży w dolinie, której wysokość jest mniejsza niż 250 mnad poziomem morza. Wschodniej i południowo-wschodnia część wokół Luhaczowic jest częścią chronionego krajobrazu Bílé Karpaty.

Atrakcje turystyczne

Uzdrowisko Luhacovice odwiedziło wielu sławnych ludzi. Niepowtarzalna atmosfera architektury uzdrowiskowej z pięknych parków, z dużą ilością źródeł i fontann tworzył z Luhačovic perłu uzdrowisk morawskich.Życie kulturalne było i jest związane z typowych budynków, zwłaszcza Teatr uzdrowiskowy, społecznych dom i Miejski Dom. Integralną częścią popołudniowych Luhacovic są w kolumnadach koncertach .

Okolica

W pobliskim sąsiedztwie uzdrowiskowej w Luhaczowice mogą odwiedzić zarówno zamki, muzea, skanseny i innych zabytków, ale również w słynnych piwnic winiarskich regionach Moravy.

Naturalne źródła lecznicze

Uzdrowisko zarządza 14 wodorowęglan sodowy-chlorkowo-jodowych źródeł mineralnych, wchodzącej w Luhačovice. Temperatura źródeł waha się od 10 do 14 ° C. Wody mineralne Luhačovické są uważane za jedne z najmocniejszych w Europie, nie tylko o wysokiej zawartości soli mineralnych, ale także doskonałą wolnego preplynenie dwutlenku węgla. Kuracja pitna, leczenie wdychanie i kąpiel mineralna jest używana przez 8 źródeł.

Mapa

Mapa Luhacovice

Destynacje w pobližu

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy