Uzdrowisko Trenczianskie Teplice

Znane uzdrowisko przeciwreumatyczne należą do najstarszych i najbardziej ulubionych uzdrowisk w Słowacji, które wykorzystują naturalną, mineralną, termalną i siarkową wodę leczniczą. Obecnie oprócz wody leczniczej wykorzystywany jest także szeroki zakrez metod rehabilitacji leczniczej i fizjatrii. 

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Według starej legendy, leczniczych źródeł odkrył kulawy pasterz w poszukiwaniu zabłąkanej owcy. Znalazł małe jezioro z ciepłą wodą, z którego zapach siarki i rozprzestrzenił się na kilka uzdrowisk w nim leczyć. Gorące źródła i prawdopodobnie wiedzieli legionów rzymskich (napis na Trencin skały zamkowej od 179).Pierwsza pisemna wzmianka o źródłach, jednak pochodzi z 1247. Zz 13 do 19 w. należał do terytorium Trenčianske Teplice źródeł termalnych z właścicielem Trencin Zamku. Największe zasługi dla rozwoju łaźni llésházyovcov rodziny, które które miały 241 lat. W tym czasie uzdrowisko było jednym z największych w Węgiersku. W 1835 roku kupił uzdrowisko wiedeński finansista Sina, które przebudował i zmodernizował. Jego syn Szymon zbudował hotel uzdrowiska, i park rozszerzoną. Jego córka Ifigenia w 1888 roku pozostawiała na budowę najcenniejszym zabytkiem, i została zachowana - orientalna kąpiel Hammam w stylu mauretańskim.

Położenie i klimat

Uzdrowisko Trenčianske Teplice położony jest w zachodniej części Słowacji, w ​​południowo-zachodniej części Strażow góry, na dolinę rzeki Teplička, na północny wschód od Trencin, w pobliżu granicy z Czecham. Mimo wysokości Trencianske Teplice daje im charakter klimatu wokół podgórskiego.Pozycji zamkniętej zapewnia przyjemny klimat, osłonięta od wiatrów.

Atrakcje turystyczne

Uzdrowisko Trenčianske Teplice oferuje swoim gościom wiele możliwości sportu i turystyki. Pobyt w mieście można zmieniać ścieżki turystyka uzdrowiskowa w parku, mini golfa lub tenisa w centrum tenisowym w Piestany w Baračke lub jeździć na rowerze na różnych trasach, a jest możliwość wypożyczenia rowerów.

Okolica

Uzdrowisko Trenčianske Teplice leży w wąskiej dolinie, czyli o Teplička strumienia. Spa otoczony jest dwoma mocnymi plecami - na północnej stronie Grófovec (557 m) i południowej Klepac (575 m), który jest także najwyższym szczytem nad uzdrowiskom. Stosunkowo małe veternosť w mieście jest spowodowane właśnie nazwie plecy. W pobliżu obszary chronione, takie jak: Trubárka i strumień Havránková Dolina, formacja naturalna Lánce, Omšenská Baba i tym podobne.

Naturalne źródła lecznicze

Leczenie uzdrowiskowe w Trenčianske Teplice używa lecznicze właściwości źródeł termalnych mineralnych i trawić błota. Woda lecznicza tutaj pochodzi z głębokości 1200 m. Do wyścigów i dolomitowa formacje wapienne są bogato zmineralizowana i głębokie pozycje ogrzewa ciepła. Źródła termalne mineralnych w Trenczyńskich Cieplicach należą do ich składu chemicznego siarczanu, wapnia, magnezu, siarki, hipotoniczne wód mineralnych. Ponadto obejmują bezpłatne gazu, głównie siarkowodoru, który uzdrawiająca moc w zakresie pierwszorzędne znaczenie. Każdego dnia wzrasta do dwóch milionów litrów wody leczniczej o temperaturze 38,7 ° C do 40,2 ° C.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy