Uzdrowisko Dudince

Dudince, jeden z najmłodszych uzdrowisk Słowacji znajduje się na płaskim obszarze położonym na południe od środkowej Słowacji. I spokojnej okolicy z rozległym terenie uzdrowiska - park jest idealnym miejscem do wypoczynku i leczenia. Dobry dostęp i szeroki wachlarz odnowy biologicznej / pobyt wypoczynkowy zrobić uzdrowisko Dudince i ulubione miejsce krótsze pobyty. Podstawą leczenia uzdrowiskowego są rzadkie cechy wody mineralnej. Podobny skład wody mineralnej mają tylko uzdrowisko w Vichy we Francji i Japonii. Dudince uzdrowisko w leczeniu chorób układów krążenia, mięśniowo-szkieletowy i nerwowy.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Uzdrowisko Dudince ma ponad 700 lat historii. Od czasów rzymskich w Dudince są 32 baseny rzymskie kamienne brodzenia. Pierwsze pisemne daty rekord z 1284 roku, gdzie Uzdrowisko Dudince pierwsze wzmianki jako "Dyud". Dane te zostały zatrzymane w 1301 roku, które już opisano wykorzystanie wód mineralnych dla celów gospodarczych.

Położenie i klimat

Uzdrowisko Dudince położony jest na wysokości 140 m npm, u podnóża Krupina południowo-zachodniej części środkowej Słowacji.Najwyższym punktem jest Gestenec wzgórze (179,5 m npm), najniższy łóżko rzeki Szczawnicy. Uzdrowisko Dudince Słowacja należą do obszarów o najcieplejszym klimacie w lecie do średnio 50 dni z temperaturą powyżej 25 ° C. Dzięki położeniu geograficznemu charakteryzuje się dużą liczbą słonecznych dni w roku, niskich chmur i wiatru częste.

Atrakcje turystyczne

Uzdrowisko Dudince odwiedzający złapać głównie naturalną scenerię i takich atrakcji jak Zamek Čabraď, arboretum Rykynčice i Trúbiaci kamień  w Suchár, okolice Litava i wielu innych pięknych krajobrazów. Szeroki liściaste lasy Krupina okazją do obserwacji przyrody, ale także do uprawiania turystyki pieszej.

Okolica

Okolica uzdrowiska Dudince jest nietknięty przez produkcji przemysłowej. Ekologicznie czyste środowisko jest korzystne nie tylko dla zdrowia i dobrego samopoczucia gości uzdrowiska, ale także fauna i flora. Z wodą mineralną zawierającą wapń w ciągu Dudince tworzą formacje trawertyn, które są chronione przez 1964. Złoża trawertynu są młodzi węglan wapnia (CaCO 3), wynikające z wytrącania wody mineralnej bogatej w wodorowęglan wapnia.

Naturalne źródła lecznicze

Podstawą leczenia uzdrowiskowego w Dudince są rzadkie balneologiczne właściwości wody mineralnej. Wodorowęglanów, chlorków, sodu, wapnia, węgiel, siarka hipotoniczny woda zawiera także inne ważne elementy, takie jak magnez, fluor, brom, bor, potas i różnorodny asortyment rozpuszczonych minerałów, zwłaszcza soli Glauber, która stwarza warunki do leczenia niektórych chorób trawiennych narządów, mangan i jod. Spontaniczne wstaje z głębokości 57,2 m z przesiąkania temperatury przy 28 ° C i całkowitej mineralizacji 5667 mg/I. Woda jest wyjątkowa, ponieważ jest to jedyny w Europie zawiera w sumie dwutlenku węgla i siarkowodoru. Wody o podobnym składzie mogą oferować za granicą tylko uzdrowisko w Vichy (Francja) i Japonii.Głównym środkiem leczniczym w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego są dwutlenek węgla i chorób układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego, siarka w postaci siarkowodoru. Duża ilość rozpuszczonych minerałów i gazów, w tym tych najbardziej wartościowych źródeł leczniczych wód mineralnych.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy