Uzdrowisko Lucky

Lúčky leżą w powiacie Ruzomberok, są naturalnie podzielone na 2 części, samą miejscowość i uzdrowisko. Uzdrowisko Lúčky znajduje się w górskiej dolinie pod zboczem góry Chocz, na granicy Orawy i Liptowa. Szerokie możliwości rekreacyjne i sportowe oferuje również niedaleka zapora Liptovská Mara, w zimie ośrodki Jasne i Donovaly.

Hotele

  • Kubo od 300 Zł/noc

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Historię uzdrowiska Lučky jest napisane od 1761 roku, kiedy Adam Turjanský właściciel wybudował pierwszy budowu uzdrowiska. Gości uzdrowiska były w dostępnym czasie w więksim dome z komfortowymi pokojami, a także losowaniu dla koni i powozów. W połowie 19 wieku dał nowy właściciel Vojtech Koch budowę nowej łaźni. Źródła mineralne płynęły z ziarnistego dolomitu i woda mineralna płynęły bezpośrednio do basenu uzdrowiskowego.

Położenie i klimat

Uzdrowisko należy do jednego z najstarszych na Słowacji. Leży w dolinie pod zboczem Chocza, na granicy między Orawą a Liptowem. W pobliżu uzdrowiska znajduje się ośrdoek sportów letnich Liptowska Mara oraz ośrodek sportów zimowych Jasna i Donovaly.

Atrakcje turystyczne

Położenie Lúčok w dolinie jest u podnóża gór daje wiele możliwości na spacery po pięknym górskich i rekreacyjnej turystyki. Góra majestatyczna Velký Choc i wysokie góry, okoliczne lasy i glaste i alpejskie łąki w pięknom okolice uzdrowiska. Dla turystów jest dostępny po 4 szlaków turystycznych, najpiękniejszy widok jest właśnie droga, która zaczyna się w uzdrowisku Lucky.

Okolica

W pobliżu Orawy jest skarbnicą dziedzictwa kultury ludowej, charakterystyczne stroje i architektura ludowa przyciąga każdego turystę. Bliski Orawski Zamek jest jednym z najlepiej zachowanych w Słowacji. Miłośnicy sportów wodnych z pewnością użyją sobie naOrawskiej priehrade lub Mare Liptowskiej.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy