Uzdrowisko Pieszczany

Pieszczany to bardzo ważne uzdrowisko, koncentruje się na leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego oraz chorób neurologicznych, które są znane na całym świecie. Głównym źródłem naturalnego spa uzdrawiania w gips-siarkowej wody termalnej o temperaturze 67-69 ° C i uzdrowienie błoto siarkawy. Uzdrowisko Pieszczany, parki miejskie, życia społecznego i kultury, ale także ważnym ośrodkiem dla rozwoju aktywności sportowej mieszkańców i turystów.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Wpisany przez Pierwsza wzmianka uzdrowisku Pieszczany (imię Pescan) znaleziono w Zobor Deed Ugrian Król Koloman I. z roku 1113. Początku 19 wieku był darem uzdrowisko Pieszczany Erdody, kto zbudował pierwsza budynki murowane w stylu spa w klasyczna założył park i spa. W tym okresie pracował w Pieszczanach pierwszy ekspertem - balneolog Franciszek Ernest Scherer. Największe ożywienie uzdrowiska rozpoczął w rok 1889, kiedy spa wydzierżawiony rodzinie Winter. Rodzina Winter zmieniła biznes spa międzynarodowego znaczenia i miejscowości Piešťany słynnym uzdrowiskom. Pod koniec lat 19 wieku, w 1894 roku jest symbolem spa - wyłącznik kula, który jest dzisiaj symbolem Pieszczany.

Położenie i klimat

Światowej sławy uzdrowisko Piestany znajduje się w zachodniej części Słowacji w regionie Trnava w dolnym biegu doliny najdłuższa rzeka w Słowacji Váh. Znajduje się on na powierzchni 4 420 ha pod zachodnich zboczach Považský Inovec na wysokości 162 metrów.

Atrakcje turystyczne

Dzięki lokalizacji uzdrowisko Pieszczany jest idealne do uprawiania turystyki pieszej lub rowerowej. Oferuje szeroki wybór wypoczynku - odpoczywać, rekreacji, różnorodne kulturalne, sportowe i społeczne. Uzdrowisko Pieszczany to jedno z niewielu miejsc, gdzie można dokonać niemal wszystkie rodzaje sportów - od lekkiej atletyki, do jazdy konnej czy golf.

Okolica

Niezapomnianym przeżyciem będzie z pewnością wizyta w duży czerwony obszar zamku kamiennym z 13 wieku, położony jest na wzgórzu wznoszącym się nad wsi Casta.

Naturalne źródła lecznicze

Naturalny czynnik leczniczy jest w Pieszczany wodą termalną i siarkawy błoto. Źródła mineralne w Pieszczanach są hydrauličitové, wapnia, magnezu, siarky. Termy hipotoniczne o temperaturze wody 67-69 ° C zawierający około 1500 mg minerałów na litr wody jako wolny gaz, siarczek szczególnie wodór. Chemicznie aktywne i ważne zjawiska w warunkach termicznych uzdrawiającej mocy wody są szczególnie siarkowodoru, gips i radu emanacją.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy