Uzdrowisko Smrdaky

Smrdaki znajdują się w południowo-zachodniej Słowacji, w środku malowniczego Záhoria, w odległości około 80 km od Bratysławy. Uzdrowisko Smrdaki specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu chorób skóry w połączeniu z chorobami układu ruchowego z wykorzystaniem efektów terapeutycznych wód mineralnych.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Historię uzdrowiska Smrdáky jest nierozłącznie związana z leczniczych źródeł, które znajdują się tutaj. Pierwotnie wieś ​​miała nazwie Nova Ves. Mieszkańcy tej społeczności, ale był nazywany "Smrdáci" dla pachnących źródeł mineralnych.Ta nazwa jest tak chętnie, które zastąpiło poprzednią nazwę miejscowości i wieś ​​była nazwana jak Smrdáky. Pierwsza łaźnia powstała w 1832-1833 roku dla Józefa Vietorisa. Później została zbudowana budowa, który jest używana i dzisiaj i zbudowałi popularnego Parku Zdrojowego.

Położenie i klimat

Uzdrowisko Smrdáky leżeć w ​​Záhorskej nížine u podnóża Białych Karpat na wysokości 241 metrów nad poziomem morza. Od Senice znajduje się około 7 km. Smrdáky należą do obszaru ciepłymi ale mokry kursów zimowych. Lato jest gorące z wysoką wilgotnością powietrza i zmienności opadów deszczu na przemian w krótsze i dłuższe suszy terminy.

Atrakcje turystyczne

Najbardziej znanym zabytkiem uzdrowiska jest budowa zamku w 1839 roku. Pozwolił mu stanąć Józef Vietoris. Dwór ma świetny klasyczny portal, który stał się symbolem uzdrowiska. Józef Vietoris miał również opróżnić lokalną bagno, i tak ma miejsca do parku, gdzie zasiał rzadkich drzew. Park Zdrojowy jest obecnie obszar 16 ha i jest ulubionym miejscem odpoczynku dla gości uzdrowiskowych. W 50-te lat w uzdrowisku Smrdáky było schwytano nowego źródła. Jego aktywny dwuatomowej zawartośći siarki we wszystkich wcześniej znanych jest największym europejskim wodoru wody siarczkowej.

Okolica

W Pobliskim miaste Senica jest basen letni. U goście są bardzo popularne wycieczki po zamku Červený Kamen i Beckov, w jaskini, zamki w Smolenice, Bojnice i Lednice i wreszcie wyjazd do Kunovská priehrada.

Naturalne źródła lecznicze

Woda mineralna charakteryzuje się wysoki wodór zawartości siarczku terapeutycznie skuteczna charakteryzuje się charakterystycznym zapachom i efektóm niezwykłych w leczeniu niektórych, zwłaszcza choroby skóry. Zawiera także minerały i sole - zwłaszcza na podstawie Na, Mg i Ca (3400 mg / l), który pozytywnie przyczyni się do efektu terapeutycznego. Siarki błoto jest peloid, przy użyciu sprzętu medycznego w postaci okładów na stawy i kręgosłupa. Istnieje wodór woda siarczek płynący przez lessowej gleby. Uzdrowisko Smrdáky są dobrym miejscem do leczenia chorób skóry.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy