Uzdrowisko Bükfürdő

Uzdrowisko Bükfürdő jest jednym z największych i najpiękniejszych miejsc uzdrowiskowych na Węgrzech, które oferuje całoroczny leczniczy odpoczynek i relaks pełny przeżyć. Na miłośników sportu czekają różne atrakcje krytych łaźni i sportowe programy, które będą niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich grup wiekowych.

Hotele

  • Bük od 470 Zł/noc

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Uzdrawiania woda uzdrowiskowa w Bükfürdő była odkryta przypadkowo w roku 1920, poszukiwacze ropy naftowej, pracujących w tej dziedzinie. W 1957 roku, ze względu na wiercenia będą płynąć na powierzchnię z głębokości 1282 m pod wysokim ciśnieniem strumienia wody, które temperatura osiągnęła 58 ° C. W 1965 termiczna woda Bük byla zakwalifikowana jako lek, a w 1973 r. bylo otwarto spa Bükfürdő.

Położenie i klimat

Uzdrowisko Bükfürdő znajduje się w pobliżu granicy z Austrią w župe Vašskej. Leży na wysokości 150 m npm.

Atrakcje turystyczne

Uzdrowisko Bükfürdő przyciąga wielu turystów ze swoich wyjątkowych restauracji, 18-dołkowym polem golfowym oraz wieczórem muzycznym pod gołym niebem.

Okolica

Do głównych atrakcji wokół uzdrowiska Bukfurdo jest zamek Szapary i wizyty Kőszeg ktory jest w pobliżu, jeden z najpiękniejszych zabytkowych miast Węgier, Szombathely, miejsce zamieszkane już w czasach rzymskich, w którym świątynia bogini Izydy.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy