Uzdrowisko Brusno

Znane uzdrowisko Brusno jest położone w dolinie Słowackiego Rudohoria, na północny-wschód od Bańskiej Bystrzycy, na północnych stokach góry Vepor. Brusno jest znane ze swojej leczniczej wody i czystego powietrza już od  19. wieku. Oprócz wód mineralnych uzdrowisko oferuje także doskonałe warunki do wypadów w Niskie Tatry.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Miasto Brusno połączenie jest do dwóch mniejszych miejscowościach - Brusno i Sw Ondrej w 1960 roku pod nazwą Hronov lecz w 1974 został ponownie przemianowany w Brusno. Zazwyczaj zatrudnieni mieszkańcy przetrwał handel obwoźny (już w 18 wieku). Handlarzi nazywa mieszkańców čipkármi. Tytuł ten zdobył produktu (zwojnica koronki), który udał się do handlu za granicą. Nazywanie ich jednak pozostał nawet po handlu z koronką dodał drewniany talerz, różnych materiałów oraz wyroby z żelaza.Występowanie naturalnych środków leczniczych dała początek znaczenia narodowej kąpieli ze szczególnym uwzględnieniem chorób układu trawiennego.

Położenie i klimat

Uzdrowisko Brusno położone jest w północnej części regionu Banská Bystrica, 20 km na północny wschód od Bańskiej Bystrzycy, w doline rzeki Hron na wysokości 424 m. Uzdrowisko otoczony jest k pięknym graniam  Nízkych Tatier a Veporských vrchov.. Położenie uzdrowiska daje im łagodny, ciepły i wilgotny klimat stosunkowo podgórski.

Atrakcje turystyczne

Goście mają możliwość korzystania z przetrwał liczne szlaki turystyczne, które przynoszą atrakcyjne szczyty w Niskie Tatry i masyw Polana. Uzdrowisko Brusno można uznać za punkt wyjścia dla turystyki letniej, rowerowej i turystyki zimowej szczególnie w turystycznych i rekreacyjnych obiektów w Veporské vrchy. W oznakowanych tras we wsi zachować chodników przy promenadzie, począwszy od uzdrowisk do miejsc wycieczkowych Dubinka lub Skala.

Okolica

Wokół uzdrowiska Brusno są trzy obszary chronione, a mianowicie Parku Narodowego Niskie Tatry, Area Chronionego Krajobrazu Polana i dziedzictwo kulturne Park Uzdrowiskowy.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy