Uzdrowisko Turcianskie Teplice

Turczańskie Teplice leżą na południu Ogródka Turczańskiego w wysokości 518 m n,p,m, na u stóp cypli Wielkiej Fatry. Największym bogactwem naturalnym są tu mineralne źródła i wody termalne, dlatego miejsce było przeznaczone do powstania uzdrowiska, w którym leczone są choroby nerek i dróg moczowych.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Turčianske Teplice należy do najstarszych uzdrowisk na Słowacji.Pierwsza pisemna wzmianka o mieście jest od 1281. W roku 1533 Turčianske Teplice stały się własnością Kremnicy. Źródła Kremnica dostępne dla wszystkich warstw społeczeństwa, a nie tylko zaczęli korzystać ze spa, ale także budować.

Położenie i klimat

Turčianske Teplice położony jest w regionie Żylina pomiędzy miastami Martin i Bańskiej Bystrzycy. Znajdują się one na wysokości 518 m.n.m..Ramy składa się z Place Spa szczyty Wielkiej Fatry, północnych stokach gór i Kremnica wzgórze Lazov.

Atrakcje turystyczne

W Turčianske Teplice zdobyć swoich zwolenników, aby przyjść i zabytki architektury - widać renesansu i barokowy dwór w mieście Diviaky, kościół gotycki. Michael Turczańskiego w okolicy lub kaplicy św Michała. Jana Nepomucena w dniu 18 wieku w centrum miasta.

Okolica

Malownicze piękno skalistych szczytów, jałowe wzgórza w pobliżu Lazov i północnych stokach gór Kremnicy tworzyć piękne otoczenie pełne możliwości poznawania przyrody i jej piękna. Uzdrowisko Okolice Turčianske Teplice jest wielką atrakcją dla wędkarzy i myśliwych. Zapewnia to czyste strumienie z dużą ilością ryb i okolicznych lasów z wielu zwierząt. Niedaleko miasta leży wieś ​​Budiš, która wznosi się słynne źródła wody mineralnej o nazwie Budiš.

Naturalne źródła lecznicze

Thermal mineralna Woda lecznicza, która okazała leczniczych efektów ze względu na wysoką zawartość wapnia, magnezu i fluoru w temperaturze 38 ° C do 47 ° C i zawartość minerałów w 1 litr jest 1524 mg / l.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy