Uzdrowisko Bojnice

Bojnice uzdrowisko znajduje się w pobliżu miasta Prievidza, w kotline Górnej Nitry . Bojnice są znane przede wszystkim dla uzdrowiska , Zamek w Bojnicach lub i słynne zoo . Uzdrowisko Bojnice   tworzy swój klimat, położenie i liczbę źródeł termalnych idealne miejsce na relaks i procesów leczenia . Harmonia dla ciała i duszy , tworząc Wellness Spa - Świat Sauny , gdzie odwiedzający znajdą się   absolutny odpoczynek w różnych typach masażu. Podstawą działania terapeutycznego   uzdrowiska jest naturalny , narkotyki, wodór - węgiel - siarczan wapniowo- magnezowa hipotoniczna akratoterma o temperaturze od 28 do 52 ° C. Uzdrowisko Bojnice nadaje w leczeniu chorób i zaburzeń układu mięśniowo- nerwowego. Bojnice jest popularnym miejscem turystycznym nie tylko ze względu na spa, ale oferuje swoim gościom szereg zabytków i możliwości działań sportowych i kulturalnych.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Historia miasta uzdrowiskowego jest ściśle związana z zamkiem Bojnice. Pierwsza pisemna wzmianka o Bojnicach termalnych jest od 1113 roku, która jest już stosowana swoje działanie lecznicze. Pierwsze kąpiele były budowane w Bojnicach w pierwszej połowie 16 wieka, Alex Thurzo z Betlanovce i pierwsze wzmianki o ich istnieniu pochodzi z 1549 roku. Status miasta uzdrowiskowego Bojnice otrzymał w 1959 roku.

Położenie i klimat

Uzdrowisko Bojnice jest położone w kotline Górnej Nitra, u podnóża Małej Magury. Uzdrowisko Bojnice  położone jest na wysokości 297 metrów. Sprzyjające warunki klimatyczne kąpielow Bojnice tworzyć bogate lasy liściaste i iglaste. Bojnice o średniej rocznej temperatury o 9 ° C i 9000 godzin słonecznych idealne dla tworzenia warunkow do relaksu i regenerację ciała i duszę.

Atrakcje turystyczne

Bojnice oferuje swoim gościom wiele możliwości do skorzystania czasu spędzonego w spa. Goście uzdrowiska mogą odwiedzić basenem, który jest idealnym miejscem na relaks w upalne dni, a najstarszy i najbardziej znany zoo na Słowacji. Miłośników historii zostaną przeniesione do prehistorycznej jaskini Prepostskej. Jednym z najczęściej odwiedzanych turystycznych jest romantyczny Zamek Bojnice, który przyciąga turystów z całej Europy. Bojnice oferują swoim gościom liczne kulturalne i sportowe i wydarzenia, które corocznie przyciągają tutaj wielu turystów.

Okolica

Wokół Uzdrowiska Bojnice oferuje turystom wiele możliwości dla spędzania wolnego czasu. Sąsiednie miasta uzdrowiskowe oferuje bogactwo sportowye, czy latem czy zimą. Miłośnicy jazdy na nartach w zimie może ośrodków narciarskich w Poruba, Remate lub Klačna. W lecie wokół Bojnic jest gęstej sieci szlaków turystycznych w wzgórz, gór i Parku Narodowego Wielka Fatra, a także wiele skał nadaje się do wspinaczki. Mamy coś nawet miłośnicy jazdy, minigolf, i rowerowej. Jest to również interesująca dla turystów Hornonitrianskego górniczego muzeum, gdzie zwiedzający może kontrolować i testować kopalni węgla brunatnego, i spróbow kopalni jazdy pociągiem.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy