Gerlachov

Gmina leży w Dolinie Popradzkiej między Wysokimi i Niskimi Tatrami tuż pod Gerlachowskim Szczytem . W herbie widnieje szczyt Gerlach i górniczy motyw zielonej gałązki symbolizującej bogactwo górskie. Gmina została założona w 14. wieku przez Gerlacha , syna Maynharda z gminy Hroský Svätý Jur, Szczyt otrzymał imię według wsi, ta zaś według swojego patrona św. Gerlacha. Najstarszym budynkiem we wsi jest wieża kościółka romańskiego z 13, wieku. W okolicy można oprócz turystyki wysokogórskiej także pojeździć konno, skorzystać z kąpieli termalnych, kortów do tenisa, odwiedzić muzea i zabytki spiszskich miast, jaskinie, skorzystać ze stoków narciarskich itd...

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Kiedy dokładnie powstała wieś ​​Gerlachov nie jest znane. Jednak szacuje się, wzrosnąć do 1200. Wieś stała się znana za granicąmi głównie ze produkcji oleju Tatr - terpentyna ale przyczyniły się do bielenia płótna, który był w tym czasie wysoki priorytet. To płótno jest wtedy odzież kostiumy nie tylko dla mieszkańców wsi.

Położenie i klimat

Wieś należy do Popradské kotliny, która jest najwyższa w całej Kotline Karpackiej. Zakres elewacji od 700 do 900 metrów. n. M ..Miejscowość leży w umiarkowanom zimnom klimate.

Atrakcje turystyczne

Każdego roku jest odbywają tradycyjne zawody narciarskie Memorial 24 Poległych Bohaterów, którzy są pochowani na cmentarzu i górskich kros Gerlach z udziałem międzynarodowym.  

Okolica

Do wędrówek w pobliskim Starym Smokowcu, Štrbské Pleso, Tatrzańska Łomnica również użyć i jazda konna, basen termalny, korty tenisowe, muzeów i zabytków spiskich miasteczek, jaskinie, a w zimą stoków narciarskich.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy