Uzdrowisko Jachymow

Miasto Jachymov zasłynęło przede wszystkim dzięki wydobyciu uranitu. Na początku 20. wieku powstało pierwsze radioaktywne uzdrowisko na świecie. Te wykorzystują unikatowe zabiegi lecznicze, które pozytywnie wpływają na układ ruchu. Jachymov oferuje dziś wiele możliwości dla letniej, zimowej turystyki i sportu.   

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Pod koniec lat 19 wieku, górnicy wydobywali skrzynię w pół km głębokim, źródła potężnej wody popłynie do odkrycia Curies Jáchymov znanych jako uzdrowisko. Historia Jáchymov spa począwszy od 1906 roku, skromnych kąpieli prywatnych. W 1911 roku otworzył pierwszy budynek uzdrowiska. Bardzo korzyści terapeutyczne w decyzji o budowie spa Hotel Kurhaus - dziś Radium Palace, który w tym czasie należał do najlepiej może zaoferować w tym czasie w Europie, ponieważ traktowane osobistości życia politycznego i kulturalnego. Później dodano do innych domów medycznych i emeryturi. Łaźnie radonowe stał się znany na całym świecie.

Położenie i klimat

Jáchymov znajduje się w zachodniej części Czech, około 148 km na zachód od Pragi. Uzdrowisko leży w głębokiej dolinie w Krušné hory, która zawsze była znana dla swojim bogactwom mineralnym.

Atrakcje turystyczne

Uzdrowisko Jáchymov posiada bogate dziedzictwo kulturowe, milczącymi świadkami historii są kościoły Jáchymov, ratusze, Mint Królewski i wiele portali patrycjuszowskich domów.

Okolica

Wokół łaźni Jáchymovie nadaje się do spacerów i wycieczek: Klášterec-zwiedzić Zamek, Zamek Mostov,Potučky miasto graniczne z największych na rynkuAbbey klasztor norbertanów i Františkovy Lázně, zamek Bečov i Kynžvart-gotycki zamek, browar Plzen. Wokół łaźni bezpośrednioi w nich, również wiele sportowych możliwości: nordic walking, tenis, kolarstwo górskie, pływanie i fitness, narty, sauna, mini golf, szachy, rosyjskie kręgle, petanque.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy