Libverda

Uzdrowisko Libverda koncentruje się na lecznictwie uzdrowiskowym chorób sercowo-naczyniowych, onkologicznych i neurologicznych, a także chorób układu ruchu. Uzdrowisko można zwiedzać w krótkim lub długim czasie. Zabiegi wykonywane są w nowo wybudowanym centrum odnowy biologicznej Jizera, które jest okazją do całkowitej regeneracji i odpoczynku organizmu, nie tylko dzięki pięknemu otoczeniu, w którym zapomina się o wszystkich zmartwieniach, ale także ofercie wysokiej jakości usług wellness. Są też korty tenisowe, minigolf, plac zabaw na świeżym powietrzu. Bezpośrednio z łaźni są dobrze oznakowane szlaki turystyczne. Zakwaterowanie w kompleksie uzdrowiskowym podzielone jest na kilka kategorii. Większość obiektów noclegowych przeszła rozległą rekonstrukcję i oferuje komfortowe zakwaterowanie w nowocześnie wyposażonych pokojach. Goście cateringowi znajdują się w Pałacu Clam-Gallas, który znajduje się bezpośrednio nad kolumnadą.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Pierwsza wzmianka o wiosce idzie do II. połowa XIV wieku (1381 - Urbain z monarchii Frýdlant). Od tego czasu opublikowano raporty na temat stanu zdrowia lokalnego źródła. Założycielem dzisiejszych łaźni był Kristián Filip Hrabia Clam-Gallas, właściciel dominacji Frýdlant. W latach 1776-1818 Kristián Filip otworzył nowe źródła. Stara nić była zakryta. Nowo stłoczone źródła otrzymały imiona Mary, Kristians i Eduardov i wędrowały bezpośrednio w budynkach uzdrowiskowych. Pod koniec XVIII wieku powstał park zdrojowy. W 1836 r. Libverde otrzymało statut łaźni leczniczych. Dwuskrzydłowa kolumnada została zbudowana w 1847 roku.

Położenie i klimat

Uzdrowisko Libverda to małe, spokojne uzdrowisko położone w malowniczym podnóży Północnych Gór Izerskich na wysokości 432 - 1 124 m. To miejsce otoczone jest lasami mieszanymi, które wraz z górskim powietrzem czynią go pierwszorzędnym uzdrowiskiem klimatycznym.

Atrakcje turystyczne

Kolumnada zdrojowa i pobliska Restauracja Giant Beczka - budynek w formie ogromnej beczki po piwie - to świetne miejsce do wypoczynku. Urocze klasycystyczne pawilony z czerwonymi dachami tak pięknie uzupełniają malowniczy krajobraz tego uzdrowiska.

Okolica

W okolicy znajduje się zoo Liberec, Ogród Botaniczny, Babilon, Jeszczed. We Frýdlancie, gotycki zamek i przyległy renesansowy zamek. Punkt widokowy na Wzgórze Frýdlant, które otwiera piękne widoki na strome zbocza Gór Izerskich. W Hejniciach niezwykły barokowy kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z pięknym wystrojem wnętrz i przylegającym kościołem franciszkanów, popularnym miejscem pielgrzymek w tym regionie. Świerk w Górach Izerskich, nowa 20-metrowa metalowa wieża widokowa, która otwiera wspaniałe widoki na części Czech, Polski i Niemiec.

Naturalne źródła lecznicze

Naturalny wodorowęglan mineralny.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy