Uzdrowisko Bardejowskie kupele

Bardziejów jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast na Słowacji. Historyczne centrum miasta Bardejov zostało umieszczone na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pobliskie Uzdrowisko Bardziejowskie jest jednym z najważniejszych słowackich uzdrowisk. Oferuje pobyty z naciskiem na leczenie układu krążenia.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Uzdrowisko Bardejov jest znany w przeszłości, zwłaszcza z wód mineralnych.Pierwsza pisemna wzmianka o Bardejov uzdrowisko sięga 1247 roku. Dokument ten określa chotar Bardejova.Istnienie źródeł informacji istnieją dość wcześnie dzięki temu, że źródła mineralne leżą w bliskiej odległości od głównych osiedli, który Bardejov na pewno był, i blisko znaczące "drogi wielkiej królewskiej" łączący Morze Śródziemne z Morzem Bałtyckim. Interesujące jest to zgłosić w 1505 r., który stwierdza, że już w tym czasie do kąpieli opłaty wyrównawczej, która potwierdza faktycznego stanu uzdrowiska.

Położenie i klimat

Uzdrowisko Bardejov położone jest w północno-wschodniej Słowacji w regionie Prešov z 277 npm. W pobliżu góry Magura, która chronia miasto przed wiatrem i przed zmianami pogody.

Atrakcje turystyczne

Bardejov uzdrowisko i jego otoczenie zapewnia wiele możliwości spędzenia czasu. Oprócz wędrówek, jazdy na nartach i łyżwach można także grać w tenisa lub golfa. Mamy coś nawet najmniejszą, którzy mogą grać w gry na placu zabaw.

Okolica

Wśród nielicznych zabytków architektury to grupa obiektów sakralnych - kościołów drewnianych, które są zlokalizowane na terenie północno-wschodniej Słowacji.Narodowy zabytek kultury w 1968 roku został ogłoszony 27 drewnianych kościołów. Około Bardejov to 7 z tych klejnotów, a dwie skansen w uzdrowisku Bardejov.

Naturalne źródła lecznicze

Bardejovská jest naturalna woda mineralna, farmaceutyki, słabo lub średnio zmineralizowana, wodorowęglan, chlorek sodu, dwutlenek węgla, zimna, hipotoniczna, ze zwiększoną zawartością kwasu borowego.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy