Budapest

Budapeszt - gospodarcze, transportowe i kulturalne centrum Węgier jest jedynym dużym miastem i metropolią zarazem, która szczyci się ponad setką czynnych źródeł termalnych. Dzielnica zamkowa z Królewskim Pałacem i Świątynią Króla Macieja, tak samo jak szczyt Gellert są wpisane na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Już w pierwszym wieku n.l. terytorium Budapest, było stolicy rzymskiej  kolonii Pannomnia, znany również jako Aquincum (od łacińskiego słowa Aqua).Rzymianie wiedzieli, że w terytorium jest woda termalna, a 2 Aquincum zbudował wiele amfiteatrów i łaźni. Początek 10. wieku osiedliła się w  Pannonii stary Węgrzy, I do podłoży Aquincumu zaczął budować miasta Buda, które leży na prawym brzegu Dunaju, a później na przeciwległym brzegu Dunaju i miasto Pest.
W 1873 roku, łącząc Budy i Stare Budy, znajdujący się na pagórkowatym prawym brzegu Dunaju oraz Pest, która leży
na płaskiej powierzchni, na lewym brzegu rzeki założył miasto Budapest.

Położenie i klimat

Centrum miasta Budapest położony jest na wysokości 105 metrów. Dunaj dzieli miasto na 2 części o różnych wstrząsów krajobrazu - jedna część jest płaska, a druga jest bardzo pagórkowata. Buda wzgórz w mieście osiągnął 527 m wysokości. n. m.Klimat jest umiarkowany kontynentalny.

Atrakcje turystyczne

W Budapeszcie dla miłośników kultury jest tylko problem: wybrać spośród 237 sztuki zabytków, 223 muzeów i galerii, 40 teatrów, 54 kin, 7 sal koncertowych i do 200 osób z różnych programów rozrywkowych, jak również różnorodność wycieczki autobusem lub statkom.

Okolica

Około Budapeszt oferuje również kilka interesujących miejsc. Szentendre, Wyszehrad, Esztergom, Pałac Królewski w Godollo lub zakole Dunaju, którego piękno mogą rywalizować dolinę Renu.

Mapa

Mapa Budapest

Destynacje w pobližu

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy