Uzdrowisko Teplice nad Becvou

Miasto uzdrowiskowe Teplice nad Beczwą leży na lewym brzegu rzeki Beczwy i wabi swoich turystów przede wszystkim uspokajającą zielenią swoich parków a także wysokim poziomem usług uzdrowiskowych. W uzdrowisku leczone są choroby serca i układu krążenia, zaburzenia metabolizmu i schorzenia układu ruchowego.

Hotele

Wczasy

Informacje turystyczne

Historia

Najstarsza pisemna wzmianka z uzdrowiska i jego otoczenie jest z 14 wieku. Podstawy uzdrowiska spytał Jan Kropáč, który dał 16. wiek do budowy basenu kamień do kąpieli, w której były najbardziej obfite źródła wód mineralnych. W latach trzydziestych, były one naukowo udowodnione działanie lecznicze wody miasto uzdrowiskowe zaczął się boom. Dzisiaj, Łaźnie i jego otoczenie jej pracownicy i oprzyrządowanie prowadzi sercowo-rehabilitacja placówki, która specjalizuje się w nowoczesnych klientów rehabilitacyjnych, począwszy od chorób układu krążenia ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki zawałów serca i udarów mózgu.

Położenie i klimat

Uzdrowisko i jego okolice są położone na lewym brzegu rzeki Bečva, w górzystym terenie z pięknym widokiem na dolinę, która przepływa przez rzekę. Są one zlokalizowane 40 km na wschód od miasta Ołomouc, w dolinie rzeki Bečva.

Atrakcje turystyczne

Bezpośrednio w spa Zbrašov jaskinie aragonitowe w pobliżu rezerwatów leśnych Hurka jest ścieżka przyrodnicza, które mogą być dostępne Hranicko podzielić i jezioro. Ta sama trasa jest w ruiny Svrčov. Spacery są przyciągane przez parku zdrojowego z drzew iglastych i liściastych, krzewów i rzeźb sztuki.

Okolica

Jest to dobre miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

Hotele

Callcenter +421 2 3225 2328
+421 2 3225 2328

Proszę dzwonić, chętnie doradzimy